Współpraca – ubrania ochronne z konopi

Mamy przyjemność ogłosić, iż Orbis Cannabis Sp. z o.o. nawiązała współpracę w zakresie sprzedaży masek ochronnych wielokrotnego użytku wykonanych z materiałów z włókien konopnych. 

Pierwsza umowa w tym zakresie została zawarta w dniu 27 kwietnia 2020 r. z pierwszą spółką akcyjną na rynku konopi w Polsce – Cannabis Poland S.A.

Ta współpraca jest znakiem popytu na tego typu produkty w Polsce. Jest również znakiem zaufania, jakim cieszy się nasze przedsiębiorstwo wśród spółek notowanych na polskiej giełdzie.

Warto również przypomnieć, że tkanina konopna to tkanina ekologiczna – 100% biodegradowalna i posiada ujemny ślad węglowy. Już na etapie uprawy konopie zużywają o 60–70% mniej wody niż bawełna. Uprawy konopi nie wymagają stosowania pestycydów ani herbicydów. Ubrania z konopi są antybakteryjne i przeciwgrzybicze.  Mają one naturalny filtr UV, a także są o wiele trwalsze.

Połączenie tych właściwości i ochrony przed koronawirusem jest szansą na lepsze wykorzystanie zasobów znajdujących się najbliżej środowiska.