Konopie vs bawełna

Produkty z bawełny goszczą w prawie każdym domu. Trudno wyobrazić sobie życie bez tkaniny bawełnianej, która jest miękka, zdrowa i naturalna. Ale czy rzeczywiście taka jest?

Niestety jednak uprawa bawełny jest nie ekologiczna, gdyż wymaga dużej ilości areału oraz wody, wyjaławia glebę, na której rośnie, wymaga najwięcej pestycydów i herbicydów w całej produkcji roślinnej.

Włókno bawełniane jest też bardzo delikatne i łamliwe, dlatego tkaniny z  bawełny szybko się niszczą i nie są wytrzymałe.

Z drugiej strony mamy konopie siewne.

Tkaniny z włókna konopi charakteryzują się nadzwyczajną wytrzymałością i walorami zdrowotnymi. Wykonuje się z nich żagle, liny, odzież wojskową i roboczą. Stanowi też dobrą podstawę do stworzenia delikatnego i zwiewnego ubrania na lato. Posiada dodatkowo naturalny filtr UV, jest przewiewna, pochłania wilgoć, jest przeciwbakteryjna i przeciwgrzybiczna.

Sama zaś uprawa konopi jest prosta, tania i ekologiczna.

Coraz więcej osób chcąc uzyskać tkaniny o lepszych właściwościach i z poszanowaniem ochrony środowiska, rezygnuje z bawełny na rzecz konopi – dołącz do ich grona, żyj zdrowo i ekologicznie!